Google Play Uygulaması

Nereden Almalı? android mobil uygulaması bir webview niteliğinde browser olarak çalışmaktadır.Nereden Almalı? tarafından kullanılan server ile bağlantı kurarak eş zamanlı veri gösterimi için tasarlanmıştır.Mobil uygulama içerisinde sadece feedback verileri ve lokasyon bilgisi alınmaktadır. Bu bilgiler kullanıcıdan alınır ve fiilen kullanımı sonucu veri tabanlarına kaydedilmektedir.Aksi halde veri kaydetmek mümkün değildir.Mobil uygulamanın arayüzü Google tarafından hizmete sunulan MIT App Inventor ile oluşturulmuştur.Arayüz ile ilgili olaşabilecek teknik sorunları nereden almalı yazılım geliştirme takımı gidermektedir.Oluşabilecek farklı bir durumdan nereden almalı yazılım takımı sorumlu değildir.Nereden Almalı Yazılım Takımının Google sunucularına ve yazılım kaynağına ulaşma yetkisi yoktur.Nereden Almalı Google INC. hizmetleri(Adwords,Web Tool,Analytics,Developer Console vs.) kullanmakta fakat hizmet olarak bağımsız çalışmaktadır.

Apple Store Uygulaması

Nereden Almalı? IOS mobil uygulaması için yukarıda yazılan tüm şartlar aynen geçerlidir.Nereden Almalı? Mobil uygulamasının Apple Inc. İle ilişkisi bulunmamakta hiç bir şart ve şekilde firmaya ait diğer kaynaklar kullanılmamaktadır.Mobil uygulamanın teknik konularıyla yine nereden almalı yazılım takımı ilgilenmektedir.

Web Site Ve Diğer Sistemler

Nereden Almalı? tüm yazılım hakları Nereden Almalı Yazılım Takımına Aittir.Kullanılan yazılım kodları(open source) açık kaynaklı olup CC0 lisansı ile lisanslanmıştır.Atıf yapılması gereken yerlerde ilgili atıflar yapılmıştır.Kodların geliştirilmesi ve fikri mülkiyet hakları Nereden Almalı Yazılım Takımı'na aittir. Kodların bireysel olarak fikri mülkiyet ve tüm kullanım hakları sistemin programcısı olan Ahmet Samed Kundak'a aittir.Kod ve Nereden Almalı?'ya ait olan görsellerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır.Sistemin tüm hakları Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu ile güvence altındadır.Anasayfaya Dön